بلوغ سازمانی

بلوغ سازمانی مبنایی است که اقدامات و فرآیند‌های سازمانی را سنجیده و در سطح¬های مختلف قرار میدهد. در واقع هر سازمانی با ارزیابی فرآیندهای مختلف در حوزه‌های مرتبط با ماموریت سازمانی اش در می‌یابد تا چه میزان در آن فرآیند توانمند است و آیا به بلوغ سازمانی در آن فرآیند رسیده است یا خیر!
افزایش بلوغ سازمان کمک می کند تا سازمان به اهداف برنامه ریزی شده خود همراه با حفظ کیفیت محصولات و خدمات و کاهش هزینه ها دست یابد. سازمان‌های بالغ دارای فرآیندهای سازمان‌یافته و نظام‌مند بوده و شیوه‌های انجام کار مستند شده دارند. داده‌های گذشته را جمع‌آوری می‌کنند و برای پیش‏بینی نتایج تلاش‏های مشابه در آینده مورداستفاده قرار می‌دهند.
در واقع بلوغ سازمانی اقدامات مرتبط با مستند کردن فرآیندها، مدیریت فرآیندها، اندازه گیری و کنترل شاخص های فرآیندها را طبقه بندی می کند و از طریق اقدامات اصلاحی منجر به بهبود فرآیندها می شود.

Amirhossein Mostafaviمشاهده نوشته ها

Avatar for Amirhossein Mostafavi

بیش از ۴ سال سابقه کار تخصصی درزمینه مذاکرات سازمانی و توسعه کسب‌وکار و همچنین تجربه‌ی همکاری با کسب‌وکار پیشتاز در صنعت‌های تجارت الکترونیک و ابزار دقیق ازجمله کار با عنوان کارشناس توسعه کسب‌وکار در شرکت دیجی‌کالا و با عنوان مهندس فروش در شرکت کرونه آلمان را دارم. به‌شدت به مطالعه و ایجاد ایده‌های خلاقانه در سازمان و یادگیری مهارت‌های جدید در حوزه علوم داده، هوش تجاری و موضوعات مرتبط با کسب‌وکار و بازاریابی علاقه‌مند می‌باشم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.